نمونه تمرینات کاردرمانی ذهنی

نمونه تمرینات کاردرمانی ذهنی

تمرینات کاردرمانی ذهنی، تمریناتی خاص و منحصر به فرد هستند که می توانند به صورت مستقیم بر روی مهارت های ذهنی افراد تاثیر گذار باشند. به صورت کلی کاردرمانی می تواند قسمت های مختلفی از بدن و سلامتی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. این تمرینات باعث می شوند تا مهارت های شناختی، ادراکی و حسی کودکان مبتلا به اوتیسم، فلج مغزی، سندرم دان و غیره تقویت پیدا نمایند. لازم به ذکر است که استفاده از تمرینات کاردرمانی ذهنی در کودکان مبتلا به بیماری های ذکر شده اهمیت زیادی خواهد داشت. این پروسه می تواند رابطه میان ذهن و جسم را تقویت نماید. در نتیجه، اگر شما هم به دنبال بهبود وضعیت ارتباط بدن با ذهن کودک خود هستید، استفاده از تمرینات کاردرمانی ذهنی برایتان اهمیت زیادی دارد.

مهم ترین تمرینات کاردرمانی ذهنی

بی شک استفاده از تمرینات کاردرمانی ذهنی تاثیرات مثبتی را بر روی بدن به همراه خواهد داشت. ولی در این میان یک سوال مهم مطرح می شود: مهم ترین نمونه های تمرینات کاردرمانی ذهنی کدام اند؟ بی شک تمرینات قرار گرفته در این دسته بندی می توانند مدل های مختلفی داشته باشند. هر کدام از این تمرینات به نحوی خاص بدن و سلامتی کودک را تحت تاثیر خود قرار می دهند. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین موارد قرار گرفته در تمرینات مربوط به کاردرمانی ذهنی را مشاهده نمایید. همه این موارد اهمیت زیادی داشته و می توانند به صورت مستقیم بر روی ذهن و جسم کودکان تاثیر گذار باشند.

  • تمرینات ادراکی
  • تمرینات تفکر انتزاعی
  • تمرینات مربوط به حل مسئله
  • تمرینات مربوط به دستور پذیری
  • تمرینات مربوط به تحمل کاری
  • تمرینات مربوط به تقویت حواس در کودک
  • تمرینات مربوط به توجه

بسته به مشکلی که در ذهن کودکان مشاهده می شود، استفاده از هر کدام از این تمرینات می توانید اهمیت کم یا زیادی داشته باشد. گاهی اوقات این تمرینات می توانند به صورت مستقیم کل ذهن را تحت تاثیر خود قرار دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر بهتر است که از خدمات یک کار درمانگر حرفه ای استفاده کنید تا در این زمینه با مشکل خاصی مواجه نشوید.

بهبود سیستم تعادلی بدن با تمرینات کاردرمانی ذهنی

یکی از بهترین تمرینات کاردرمانی ذهنی مربوط به بهبود سیستم تعادلی بدن هستند. در این دسته از تمرینات، کودکان به راحتی می توانند ارتباط مناسبی میان بدن و سیستم عصبی خود برقرار نمایند. به خاطر داشته باشید که در این تمرینات کودکان باید بتوانند وضعیت تعادلی بدن خود را بهبود بخشند. بیایید تا چند مورد از مهم ترین تمرینات قرار گرفته در این دسته بندی را با هم بررسی کنیم. در اولین نمونه از تمرین های کاردرمانی ذهنی، کودک باید بر روی دست ها و زانو ها بنشیند و باسن را بر روی کف پا ها قرار دهد. در این شرایط شما باید توپی را به سمت کودک بغلتانید. کودک شما باید به سمت جلو حرکت کند و توپ را با استفاده از سرش به سمت شما بفرستد. این تمرین به بهبود سیستم عصبی بدن کودک کمک خواهد کرد.

تمرینات کاردرمانی ذهنی

استفاده از تمرینات مربوط به کاردرمانی در منزل

برای استفاده از تمرین های کاردرمانی ذهنی، شما لزوما نباید در مطب پزشک حضور پیدا کنید. خیلی از افراد این تمرینات را در منزل دنبال کرده و همچنان به بازدهی خوب و مطلوبی دسترسی پیدا می کنند. به خاطر داشته باشید که استفاده از این تمرینات بر روی بدن هر کودک یک سری نتایج خاص را به همراه دارد. گاهی اوقات کودکان با استفاده از این تمرینات به بهبودی کامل دسترسی پیدا می کنند و گاهی اوقات هم شرایط آنها تغییری پیدا نخواهد کرد. همه چیز بستگی به بدن و ساختار عصبی کودک دارد. بهتر است که قبل از اقدام در جهت استفاده از این تمرینات، با یک تیم متخصص مشورت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره