مربی گفتاردرمانی در منزل

همواره یکی از چالش های مسیر درمان ، اجرای پلن های درمانی و تمرینات و تکنیک ها در منزل می‌باشد . علاوه بر عدم همکاری بخشی از کودکان به دلیل مشکلات تربیتی ، رفتاری ، نقص توجه و تمرکز و تحمل پایین گاهی شلوغی خانواده و مسئولیت های مختلف، این مورد رو تبدیل به مشکل جدی می‌کند .

از طرفی دیگر، اجرای تمرینات در منزل با توجه به نقش پر رنگ محیط خانه در تقویت مهارت ها ، اهمیت به سزایی در رشد و پیشرفت

خانه رشد با همکاری با کلینیک مغز و شناخت با هدف پیشرفت بهتر و سریع تر و آگاهی به این اهم ( اجرای تمرینات در منزل ) اقدام به برگزاری دوره های آموزش تربیت مربی در منزل و گزینش نیروهای توانمند و مسئولیت پذیر نموده است .

از فراخوان و آموزش های تئوری و همچنین جلسات توجیهی و با در نظر گرفتن مسائل اخلاقی و اهمیت حریم خصوصی خانواده های عزیز ، مربی های انتخاب شده و طی برنامه مشخص اقدام به برگزاری جلسات تمرینی در منزل می‌کند .

تلاش مجموعه ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات جهت پیشرفت سریع کودکان شما می‌باشد . جهت هماهنگی و استفاده از خدمات مربی در منزل نیاز هست در قدم اول پذیرش و مشخصات در محل کلینیک یا به صورت آنلاین ارائه گردد .

در ادامه سوپروایزر بخش مربی در منزل با در نظر گرفتن شرایط ، شدت مشکل و همینطور محدودیت جغرافیایی مربی مناسب را به خانواده معرفی می‌نماید . در طول خدمت ، پشتیبانی مجموعه با خانواده در تماس بوده و به صورت مستمر ضمن نظرسنجی از خانواده با مربی تبادل اطلاعات و تجربیات دارد .

ویژگی های مربی در منزل :

مربی کودک به افرادی گفته می‌شود که در منازل یا کودکستان‌ها وظیفه مهارت‌ افزایی کودکان و خردسالان را بر عهده دارند. مربی خصوصی کودک در منزل را بر عهده دارند.

. بسیاری از والدین به دلیل مشغله ی کاری زیاد نمی توانند آنجور که دوست دارند به کودکشان رسیدگی کنند.  وجود یک مربی کودک  می تواند تا حد زیادی این کاستی های مراقبت و رسیدگی را کاهش دهد.

مربی کودک

یک مربی کودک باید قبل از هر چیزی باید عاشق کار  و کودک باشد.از بازی کردذن لذت ببرد.

یک مربی علاوه بر عشق به کودک نیار  ارد از حداقل دانش لازم در زمینه های رشد طبیعی کودک و مسایل فرزند پروری و تربیتی آگاه باشد.

تعهد و مسولیت پذیری از ویزگی های دیگر مربی می باشد.

هزینه مربی در منزل خانه رشد

جلسات مربی در منرل خانه رشذ معمولا به صورت سه تا پنج روز در هفته و به طور میانگین دو الی سه ساعت می باشد.

تعیین روز و ساعت متناسب با تایم مربی و شرایط کاری خانواده هماهنگ می باشد.

تلاش خانه رشد ارایه خدمات مربی در منزل متعهد و متخصص و حداقل هزینه می باشد.اما به صورت کلی تجربه و رزومه کاری مربی بعلاوه منطقه زندگی کودک و بعد مسافت و رفت آمد و تعداد روز و ساعت کاری و همینطور شرایط سنی و نیازهای کودک  تعیین کننده هزینه مربی می باشد.

در حال حاضر برای این بخش از خدمات بر اساس ساعت میانگین هزینه درنظر گرفته شده و جهت اطلاع دقیق با بخش پشتیبان خانه شد تماس بگیرید.

در پایان لازم به یادآوری است  جهت نظارت بیشتر بر امور محوله به مربی به طور سیستمی مربی منزل خانه رشد ملزم به ارایه گزارش ماهیانه به صورت کتبی به سوپروایزر بخشی مربی منزل می باشد.همینظور پشتیبان خانه رشد طی تماس های ماهیانه از خانواده نظر سنجی خواهد داشت.

وظایف مربی کودک در منزل

انتخاب مربی خصوصی کودک در منزل برای والدین دارای حساسیت خاصی می باشد. چون فردی که به عنوان مربی کودک در کنار فرزندان شما قرار می گیرد، می تواند حکم مادر دوم را برای کودک داشته باشد که نوع تعلیم و آموزشی که این مربیان به کودکان می دهند در طول زندگی تاثیر زیادی بر شخصیت کودکان دارد.

به صورت کلی مربیان خانه رشد در موراد زیر می توانند به کودکان شما کمک نمایند:

اجرای تمرینات کاردرمانی و گزارش کتبی و شفاهی

اجرای تمرینات گفتادرمانی در منزل و گزارش ماهیانه 

آموزش نقاشی

آموزش کاردستی

برش عکس های مختلف و شکل های میوه و اشیا در کتاب

آموزش حروف الفبا با شکل

خواندن کتاب داستان برای کودک

شعر خواندن

انجام بازیهای سرگرم کننده و آموزشی برای کودک

آموزش آداب و معاشرت با دیگران

آموزش نظافت اتاق خود

آموزش نظافت شخصی

آموزش خودیاری و استقلال بیشتر

مطالب مرتبط :

علائم واضح اتیسم

علائم واضح اتیسم

در طی سالها طبقه بندی های مختلفی برای اختلال طیف اتیسم صورت گرفته است؛از سندروم آسپرگرواختلال فروپاشی دوران کودکی و.. در DSM4 تا اتیسم با عملکرد بالا و..در DSM5. فارغ از نوع طبقه بندی های و اسامی به کاررفته،تمامی این دسته بندی ها در یک ویژگی مشترک هستند و آن نقص کودکان در تعامل و

ادامه مطلب »
تاثیر تلویزیون بر مغز کودک

تاثیر تلویزیون بر مغز کودک

امروز شاید برای اولین بار با چنین جمله ای برخورد داشته باشید که: در تصویربرداری از مغز، اثرات تماشای منظم تلویزیون بر مدارهای عصبی کودک به وضوح قابل مشاهده است! در این مقاله تاثیر تلویزیون بر مغز کودک را بررسی می کنیم. اگر کودک در خانه دارید و مشکل تماشای تلویزیون دارید این مقاله را

ادامه مطلب »
5 نکته درباره اتیسم

این 5 نکته درباره اتیسم را نمی دانید!

به عنوان یک اختلال طیف، درک اوتیسم به آسانی سایر اختلالات عصبی یا رشدی نیست، زیرا بروز هر علامت طیف از فردی به فرد دیگر متفاوت است.با وجود اطلاعات نادرست و تناقضات فراوان پیرامون اوتیسم، تصمیم گرفتیم مقاله ای در زمینه 5 نکته درباره اتیسم بنویسیم تا به شما در درک بیشتر این اختلال کمک

ادامه مطلب »
تماس و مشاوره