والد مشاور

طرح والد مشاور چیست؟

طرح همیاری والد مشاور یکی از طرح های نوآورانه خانه رشد می‌باشد که تلاش شده تا بتوانیم به مادران خانه رشدی کمک نمائیم تا در هرجای مسیر که به کمک نیاز داشته اند یاری دهیم و مسیر درمان را برای شان راحت تر کنیم .

والد مشاور کیست ؟

والد مشاور همان مادر دیروز جلسه درمان هست. مادر یا پدری که چند ماه یا چند سال زودتر وارد درمان شده است. مادر یا پدری که خطا داشته، نگرانی داشته، اضطراب داشته، نقاط ضعف و قوت داشته، کمال گرایی داشته، اهمال کاری داشته، عذاب وجدان داشته و نهایتا دغدغه ای از جنس شما را داشته و در حال حاضر قصد دارد از زبان خود این تجربیات را به شما منتقل نماید. در واقع والد مشاور قرار هست تسهیل گر شما باشد و قصد دارد در مسیر درمان به شما کمک کند تا راحت تر، ساده تر، بهینه تر و با دغدغه کمتر مسیر درمان را پیش ببرید.

 خانه رشد در این طرح توانسته از مادران مراجعین قدیمی تر خود کمک بگیرد تا بتوان مسیر درمان را بیش از پیش برای مادران جدیدالورود تسهیل کند. در واقع والد مشاوران، مادرانِ کودکان خانه رشدی هستند که سابقه درمان با مجموعه خانه رشد را داشتند و در حال حاضر قرار هست تا تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهند.

والد مشاور چه تخصصی دارد و چگونه انتخاب شده است ؟

ما در والد مشاور تلاش کرده ایم تا مادران با تجربه و آموزش پذیر را با وسواس انتخاب کرده و آموزش دهیم تا بتوانند در یک مسیر حرفه ای و در چهارچوب های خاص مجموعه خانه رشد در کنار شما باشند .

والد مشاوران خانه رشد طی دوره های مختلف آموزش ها و مشاورات لازم را کسب کرده و آماده اند تا تجربیات خود را فقط به عنوان تسهیل گر در اختیار شما قرار دهند .

چرا والد مشاور ؟

همیشه یکی از دغدغه های مسیر درمان، نادیده گرفتن وضعیت روحی و روانی خانواده قبل ، حین و بعد از شروع درمان می‌باشد . معمولا روند مراکز درمانی این بوده که طی جلسات درمان، کودک داخل مطب یا کلینیک با درمانگر خود تمرین می‌کند و خانواده بیرون از اتاق جلسه منتظر اتمام جلسات درمان می‌باشد و در عمل آموزش و وضعیت روحی و روانی و دغدغه های خانواده در این رویکرد نادیده گرفته می‌شود و این رویه نادیده گرفتن شرایط روحی و روانی خانواده در کنار نگرانی های دیگر خانواده باعث سرگردانی و قطع جلسات درمانی و در نهایت تغییر از یک کلینیک به کلینیک دیگر و از یک درمانگر به یک درمانگر دیگر می‌شود .

خانواده تحت درمان دغدغه و نگرانی پیشرفت کودک ، آموزش کودک ، انتخاب بهترین درمانگر ، انتخاب بهترین کلینیک و … را دارد . از این رو گاها در مسیر درمان سردرگم بوده ، بیراهه رفته و زمان طلایی و هزینه و انرژی خانواده در این مسیر غلط هدر میرود

والد مشاور با هدف حل این مشکل و با دغدغه انتقال تجربیاتی از جنس و زبان خانواده بوجود امده است.

نحوه برگزاری طرح والد مشاور

طرح والد مشاور در دوره های 2 ماهه برگزار می‌شود و در طی این دوره 2 ماهه خانواده ها می‌توانند از وبینارهای آموزشی با موضوعاتی چون : اضطراب، انکار، لجبازی، کمال گرایی و … و جلسات مشاوره خصوصی بهره مند گردند ( تعداد جلسات مشاوره خصوصی متغیر و با توجه به نوع انتخاب شما خواهد بود ).

جهت ثبت نام در این دوره ها می‌توانید با پذیرش مجموعه خانه رشد هماهنگ نمائید .

نحوه انتخاب والد مشاور شما چگونه است ؟

لطفا به پشتیبان خود اعتماد کرده و انتخاب والد مشاوررا به او بسپارید ، پشتیبان مجموعه خانه رشد با در نظر گرفتن شرایط سنی کودک ، تحصیلات ، فرهنگ و زبان خانواده و … بهترین و مناسب ترین والد مشاور را برای شما انتخاب خواهد کرد .

جلسات والد مشاور چگونه است ؟

وبینارهای آموزشی که توسط اساتید و مدرسین مربوطه برگزار میگردد شامل موضوعات گسترده ای چون اضطراب، لجبازی ، مقاومت کودکان ، تاب آوری و …  می‌باشد . در واقع سعی شده موضوعاتی انتخاب گردد که تجربه به ما نشان داده ممکن است در طی دوره درمان مشکل یا چالشی را برای خانواده ها ایجاد کند و طبیعتا هرچه آگاهی بیشتری در درمان نسبت به این مسائل ایجاد گردد درمان هم موفقیت آمیز تر خواهد بود .

ضمنا در این طرح علاوه بر وبینارهای آموزشی ، چندین جلسه‌ی مشاوره خصوصی با والد مشاوران نیز در نظر گرفته شده تا مادران بتوانند سوالات و دغدغه های خود و کودک را از مادران با سابقه تر که آموزش دیده اند ، بپرسند و به کمک یکدیگر مسیر درمان را پیش ببرند .

اهداف طرح والد مشاور

تمام تلاش ما در این طرح انتقال تجربیات موثرِ خانواده هایی است که توانسته اند تا حدی مسیر درمان کودک خود را با موفقیت پیش ببرند و مطمئنا این انتقال تجربه می‌تواند برای مادران جدیدالورود به مجموعه بسیار موثر باشد تا در ابتدای درمان با خیال آسوده تری درمان را شروع نمایند .

ویدئوی آشنایی با والد مشاوران را در ویدئوی زیر می‌توانید مشاهده نمائید .

تماس و مشاوره