حرف نزدن بچه بیش فعال

حرف نزدن بچه بیش فعال

حرف نزدن بچه بیش فعال موضوعی است که ما می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم. اما در ابتدای کار باید با خود بیش فعالی و علائم آن آشنا شویم. علت این مسئله این است که برای بررسی علت حرف نزدن بچه بیش فعال نیاز دارید تا کمی در ارتباط با علائم و کلیات این اختلال روانپزشکی بدانید. برای یافتن پاسخ سوال علت حرف نزدن بچه بیش فعال چیست تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بیش فعالی چیست؟

بیش فعالی که به آن اختلال ای دی اچ دی نیز می گویند یکی از انواع اختلالات روانپزشکی است. شیوع این اختلال در پسران بیشتر از دختران است. افراد درگیر با بیش فعالی یا ای دی اچ دی در کنترل رفتارشان دچار مشکل هستند. اختلال بیش فعالی نیز مانند بسیاری از اختلالات روانپزشکی دارای طیف گسترده ای از علائم است که در هر شخصی نسبت به دیگری می تواند متفاوت باشد. به طور معمول بیش فعالی دارای سه حالت می باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

وجود اختلال توجه در فرد: برخی از افراد تنها دچار اختلال در تمرکز هستند. این نوع از بیش فعالی بیشتر در بین دختران دیده می شود. این کودکان بیشتر از اینکه فعال و پر سر و صدا باشند آرام هستند. یکی از علت های آرام بودن آنها وجود نقص در توجه است.

انجام حرکات ناگهانی و تکانه ای همراه با بیش فعالی: برخی از این کودکان دارای انرژی زیاد و فعالیت بسیار بالا هستند. در کنار این رفتار ها و حالات ممکن است حرکات و رفتار های غیر معمولی نیز انجام دهند. این گروه نیز دارای مشکل تمرکز می باشند.

دسته سوم دارای ترکیبی از هر دو حالت بالا می باشند: این افراد همه علائم ای دی اچ دی را همراه با هم دارند. آنها هم در تمرکز دچار نقص می باشند و هم حرکات تکانه ای و بیش فعالیتی دارند. شیوع این مورد نسبت به دو نوع بالا بیشتر است.

علائم بیش فعالی

علائم این اختلال روانپزشکی در کودکان چیست؟

در این بخش به بررسی علائم بیش فعالی می رسیم. در انتهای مقاله با استفاده از مطالب پاراگراف قبل و بررسی علائم این اختلال روانپزشکی به بررسی علت حرف نزدن بچه بیش فعال می پردازیم. به طور کلی می توان گفت علائم این اختلال سه حالت نقص در توجه، رفتار های تکانشی و فعالیت بیش از حد است. اما می شود چندین مورد مثال رفتاری برای آگاهی بیشتر به علائم این اختلال روانپزشکی افزود.

  • کودک در مدرسه و یا محیط خانه به آموزش ها و دستورالعمل ها به اندازه کافی توجه نمی کند. این مسئله می تواند ناشی از نقص در توجه کودک باشد. از دیگر عوارض این مسئله می تواند بی تابی کودک در هنگام یادگیری باشد.
  • کودک درگیر با بیش فعالی معمولا نمی تواند آرام در گوشه ای بماند. ممکن است در حال نشسته خودش را تکان دهد و یا بی قراری کند.

علت حرف نزدن بچه بیش فعال چیست؟

در این بخش بررسی می کنیم که علت حرف نزدن بچه بیش فعال چیست. همانطور که پیشتر نیز بدان اشاره کردیم کودک بیش فعال در تمرکز دچار مشکل است و در پیروی از دستورالعمل ها ناتوان است. همین مساله باعث می شود که کودک در یادگیری زبان تاخیر کند. پس یکی از علت های حرف نزدن بچه بیش فعال کمبود تمرکز و ناتوانی در پیروی از دستورالعمل ها است. مورد بعدی می تواند مربوط به کنترل حرکات دهان و فک در این کودکان باشد. پس به عنوان علت بعدی حرف نزدن بچه بیش فعال می توان به حرکات تکانشی او اشاره کرد. به طور کلی مسائل گوناگونی می تواند ایجاد کننده این مسئله شود. نکته ای که اهمیت دارد این است که کودک درگیر با این مسئله را به گفتار درمانی ببرید تا هرچه سریعتر در کنار درمان بیش فعالی بر بهبود مهارت های کلامی او نیز کمک کرده باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره