تجربه پیشرفت آرسیس

سلام آقای خلیلی نازنین ، من مامان آرسیس هستم که توی دو سال و سه ماهگی با نشانه های اوتیسم به شما مراجعه کردم . آرسیس از بیست ماهگی تا حدود دو سالگی در معرض کارتون فارسی ، انگلیسی و آلمانی بود ، به خاطر قرنطینه اجباری ارتباطمون با همه قطع شده بود و آرسیس توی یه محیط وکیومی قرار گرفته بود که بیشتر من و کمتر پدرش رو میدید . مدتی بعد از شروع کارتون ، واژه‌گویی ، اشاره و تقلید آرسیس قطع شد ، نسبت به اسمش واکنش نشون نمی‌داد و خیلی موارد دیگه که من رو به اوتیسم مشکوک کرد . خوب شما بعد از چند جلسه اوتیسم رو بعید دونستید و گفتید سه تا شش ماه تاخیر گفتاری داره و جلسات ما به مدت شش ماه حدود شانزده جلسه ادامه پیدا کرد و به خاطر شروع مهد کودک آرسیس به پایان رسید .

کار درمانی با آقای طاووسی نازنین بسیار عالی پیش رفت ، آرسیس روز به روز مهارت‌های حرکتیش بهتر میشد و آقای طاووسی هم واقعا وقت و انرژی می‌گذاشتند و چقدر با توضیحات و حمایت‌هاشون ما رو از نظر روحی کمک کردند که بتونیم با انرژی ادامه بدیم و من واقعا قدردانشون هستم . گفتار درمانی حدود ده دوازده جلسه با شما و سه چهار جلسه با خانم ملکیان پیش رفت ، تکنیک های هر دو بسیار متفاوت بود و هر دو بسیار حرفه ای و عالی بودید اما گفتار درمانی برای آرسیس اصلا در حد انتظار جلو نمیرفت . چند ماه بود که پسرم توی خونه فقط ما رو میدید و کارتون هم بسیار محدود شده بود و تنها کارتون های فارسی پخش می‌شد ، برای همین از نظر من پسرم هرگز دو زبانه به حساب نمیومد و این عدم نتیجه گیری از گفتار درمانی برای من بسیار عجیب و نگران کننده بود . آرسیس به مهد کودک دو زبانه ( آلمانی – اسپانیایی ) رفت و زبان آلمانیش به سرعت پیشرفت کرد و بعد از چند هفته گزارشی که از مهد کودک گرفتم خیلی جالب و عجیب بود .

اول اینکه مهارت های حرکتی آرسیس برای مهد خیلی بیشتر از انتظارشون از یه بچه سه ساله بود و نکته بعدی اینکه وقتی بعضی از مربی ها با هم انگلیسی صحبت می‌کردند آرسیس به اون ها پاسخ می‌داد و تلاش میکرد که به انگلیسی هم باهاشون ارتباط برقرار کنه و مربی ها از من خواستند کارتون های انگلیسی رو قطع کنم در حالی که من خیلی وقت بود اون ها رو قطع کرده بودم . طبق صحبت هایی که با مربیان مهد داشتیم که خوب با مشکلات تاخیر گفتار و حرکت و اوتیسم آشنا هستند ، متوجه شدم همون چند ماه کارتون دیدن افراطی باعث شده این بچه هر سه زبان رو به حافظه بسپاره ولی قدرت تفکیک اون ها رو نداشته باشه ، در حالی که الان بلافاصله تشخیص میده کجا و با کی از چه زبانی استفاده کنه که این حجم از اطلاعات زبانی توی اون سن غیر از تاخیر گفتاری برای آرسیس ، بهم ریختگی ، پرخاشگری ، جیغ زدن و … که ناشی از ناتوانی در بیان خواسته هاش بود رو هم به همراه داشت که با کمک گرفتن از روانشناس عزیز و مهربان خانم مقدم‌پور نازنین تونستم مشکل رو تا حد زیادی کم کنم و چقدر از ایشون برای دلسوزی هاشون سپاسگزارم .

من توی شرایط بسیار بد روحی و جسمی درمان رو شروع کردم ، بی‌نهایت بیمار بودم ، همسرم تا دیر وقت کار می‌کرد و روزهای بسیار بدی رو میگذروندیم ، زمان های سه نفرمون فقط به تمرین و فیلم برداری می‌گذشت و هیچ زمان تفریح یا استراحتی نداشتیم ، اما تا جایی که توان داشتم تمرین ها رو منظم و جدی جلو بردم و پیش خودم سربلندم . اگر ویدیوی اوتیسم شما رو ندیده بودم هرگز متوجه این مشکلات و به ویژه تبعات تلویزیون نمی‌شدم و برای همین از شخص شما بسیار سپاسگزارم ، برای آگاهی‌ دادنتون ، برای تک تک پست ها و استوری هایی که میذارید ، برای تمام لایو های مفیدی که با مادران نازنین انجام میدید ، برای تیم فوق‌العادتون که تک‌ تکتون حرفه‌ای ، دلسوز و نازنین هستید و برای درمان آنلاینی که پایه گذاری کردید و چقدر کمک حال ما مادران خارج از ایران شدید . باز هم خیلی ویژه از آقای طاووسی نازنین سپاسگزارم که دلسوزانه ما رو یاری و همراهی کردند ، برای همه شما آرزوی تندرستی و بهروزی دارم . شاد و برقرار باشید . 🌺🌺🌺

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره