بازی های کاردرمانی ذهنی

بازی های کاردرمانی ذهنی

استفاده از بازی های کاردرمانی ذهنی را می توان به عنوان یکی از مهم ترین مراحل کاردرمانی شناسایی کرد. به صورت کلی در جهت سریع تر کردن روند کاردرمانی، متخصصین فعال در این زمینه از راه ها و روش های مختلفی استفاده می کنند. جدا از تمرینات عادی به کار رفته در کاردرمانی، استفاده از بازیهای کاردرمانی ذهنی هم می تواند شما را با نتایج مطلوبی همراه سازد. به خاطر داشته باشید که محبوب ترین بازی های کاردرمانی ذهنی می توانند هم سرگرم کننده باشند و هم بر روی بدن کودکان تاثیرات مثبتی بگذارند. البته که انتخاب بازی درست بر اساس نوع اختلال کودک باید توسط متخصصین فعال در این زمینه صورت گیرد.


بازی های کاردرمانی ذهنی

تاثیرات بازی های کاردرمانی ذهنی بر روی قابلیت های حسی

بیایید تا کارمان را با بررسی دقیق تاثیرات  بازیهای کاردرمانی ذهنی بر روی قابلیت های حسی کودکان شروع کنیم. یکپارچه سازی حسی را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین روش های درمانی میان کودکان شناسایی کرد. این روش درمانی م یتواند برای درونی سازی و تنظیم واکنش های حسی کودک مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از بازیهای کاردرمانی ذهنی شما می توانید حواس مختلف کودک را تحریک نمایید. متخصصین فعال در زمینه کاردرمانی، با استفاده از یک سری بازی های خاص می توانند کودکان را آزمایش کنند یا اینکه آنها را مداوا نمایند.

به خاطر داشته باشید که بازی های کاردرمانی ذهنی فقط برای درمان مشکلات حسی مورد استفاده قرار نمی گیرند. از بین بردن مشکلات حرکتی، مشکلات تعادلی و غیره هم با استفاده از این بازی ها صورت گرفت. از آنجایی که این بازی ها به دقت طراحی شده اند، شما حتما باید از خدمات یک کار درمانگر حرفه ای در جهت بررسی آنها استفاده کنید. استفاده از خدمات بهترین تیم های فعال در این زمینه به شما کمک می کند تا به راحتی و بدون هیچ دشواری وضعیت بدن کودک خود را بهتر کنید. استفاده از فعالیت های درمانی در این زمینه معمولا نتایج مطلوبی را به همراه دارد.

محبوب ترین بازی های کاردرمانی ذهنی کدام اند؟

حال که مباحث مقدماتی مربوط به بازی های کاردرمانی ذهنی را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا محبوب ترین بازیهای کاردرمانی ذهنی را مورد بررسی قرار دهیم. بی شک بازی های زیادی وجود دارند که در این لیست قرار گرفته و سلامتی کودک را تحت تاثیر خود قرار می دهند. اولین بازی که شما می توانید از آن استفاده کنید، ساخت یک سطل حسی است. با استفاده از این سطح شما می توانید وضعیت حسی کودک خود را بسنجید. این بازی به کودکان اجازه می دهد تا از بازی لذت ببرند. برای طراحی این بازی فقط کافی است که یک سطح یا یک وان را با اشیای طبیعی همچون چوب، برگ، سنگ و ماسه پر کنید. بهتر است از اشیایی استفاده کنید که برای بدن کودک آسیبی را به همراه ندارند. سپس از کودک خود بخواهید که با دست هایش اشیا را شناسایی کند.

دیگر مورد از بازی های کاردرمانی ذهنی محبوب، لوله های صوتی می باشد. با استفاده از این لوله ها شما می توانید وضعیت کودک در شنیدن صدای اطراف را مورد بررسی قرار دهید. بهتر است که چند رول خالی دستمال کاغذی را بردارید و مواد خامی همچون برنج، لوبیا یا مهره های مختلف را درون آن بریزید. سپس شما باید آن را به صورت کامل ببندید. در نهایت با ایجاد صدا، شما می توانید وضعیت شنوایی کودک را تقویت نمایید.


بازی های کاردرمانی ذهنی

مزایای استفاده از انواع بازی مخصوص کاردرمانی

بی شک استفاده از بازیهای کاردرمانی ذهنی می تواند برای شما با مزایای زیادی همراه باشد. اولین مزیت این پروسه، بهبود وضعیت ذهنی و فیزیکی کودک است. با استفاده از بازیهای مخصوص کاردرمانی، ارتباط میان ذهن و بدن کودک تقویت پیدا می کند. دومین مزیت این پروسه از بین بردن اختلال می باشد. با اجرای درست بازی ها، شما می توانید اختلال های فیزیکی و ذهنی کودک خود را کاهش دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره