چرا درمان آنلاین خوبه؟

چرا درمان آنلاین خوبه؟

از سال‌های گذشته و با گسترش اینترنت و خدماتی که می‌توان از طریق آن دریافت کرد، درمان آنلاین بیماری‌ها و اختلالات به خصوص اختلالات توانبخشی از این طریق رو به گسترش است. به خصوص با بروز شرایطی همچون پاندمی کووید 19 که دسترسی خانواده‌ها به مراکز حضوری را با محدودیت رو به رو ساخته است، استفاده از خدمات درمانی آنلاین نیز رو به گسترش است. همچنین نیاز خانواده‌هایی که در مناطق دور دست حضور دارند و نیز شرایطی مانند آلودگی هوا و … استفده از درمان آنلاین را بیش از پیش در میان اولویت‌های خانواده‌های نیازمند خدمات درمانی قرار داده است.

مزایای درمان آنلاین

مزایای درمان آنلاین و خدماتی که از این طریق دریافت می‌شوند بسیار زیاد است که در ادامه به تفصیل به شرح تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم.

1-راحتی

تصور کنید در هر کجا که باشید، در محیط خانه، محیط کار، مسافرت و … و بدون نیاز به مراجعه حضوری به کلینیک خدمات درمانی را به صورت انلاین دریافت کنید. طبیعتا این شرایط راحتی زیادی را برای خانواده‌ها و مراجعین و نیز خود درمانگر فراهم می‌آورد و این مساله می‌تواند خدمات درمانی انلاین را نسبت به حضوری در اولویت قرار دهد. در این شرایط مراجع و خانواده احساس آرامش بیشتری خواهند داشت و بدین ترتیب تاثیر روش‌های درمانی بالاتر می‌رود!

2-صرفه جویی در زمان در درمان آنلاین

یکی از چالش‌های همیشگی در درمان‌های حضوری و سنتی صرف زمان زیادی برای رفت و آمد از محیط خانه به کلینیک و برعکس می‌باشد. همچنین تصور کنید خانواده‌ای ساکن یک کلانشهر باشد و علاوه بر این شرایط، ترافیک نیز به چالش‌هایش افزوده شود. طبیعتا در این شرایط باید وقت زیادی صرف رفت و آمد شود و این مساله در دنیای امروز که مدیریت وقت یک اولویت بزرگ برای تمام افراد است می‌تواند چالش برانگیز و اذیت کننده باشد. در انلاین شما نیازی به صرف این وقت نخواهید داشت و به راحتی و در محیط منزل یا کار خدمات درمانی را دریافت می‌کنید.

صرفه جویی در زمان

3-صرفه جویی در هزینه

از طریق درمان آنلاین خانواده دیگر نیازی به پرداخت بعضی هزینه‌ها ندارد. بطور مثال هزینه تاکسی، مترو و سایر وسایل رفت و آمد از هزینه‌های خانواده حذف می‌شود و به صورت کلی در هزینه‌های درمانی صرفه جویی صورت می‌گیرد.

4-دسترسی به درمانگر همزبان

این مساله بخصوص در بعضی حیطه‌ها مانند گفتاردرمانی بسیار کلیدی و تعیین کننده است. مثلا تصور کنید یک خانواده کرد زبان در شهر محل زندگی خود دسترسی به درمانگر کرد زبان نداشته باشد یا مثلا یک خانواده در خارج از کشور باشد و دسترسی به درمانگری که به زبان مادری تسلط داشته باشد، نداشته باشد. در این شرایط خدمات درمانی آنلاین پای کار می‌آید و  محدودیت‌ها را کمتر و کمتر می‌کند.

5-رفع محدودیت‌های جسمی و حرکتی

در شرایطی ممکن است خانواده و یا خود مراجع درگیر محدودیت‌های جسمی یا حرکتی باشد و امکان مراجعه حضوری به کلینیک را نداشته باشد. این محدودیت می‌تواند از ابتدای روند درمان وجود داشته باشد و یا در بخشی از مسیر درمان به دلایل مختلف پدید آمده باشد. اگر خانواده‌ای درگیر این شرایط باشد و نیازمند دریافت خدمات درمانی باشد، استفاده از خدمات درمان آنلاین می‌تواند یک گزینه مناسب باشد.

6-تنوع بالاتر گزینه‌های درمانی

درمان آنلاین می‌تواند تعداد بیشتری از درمانگران را از طریق آنلاین با خانواده‌ها و مراجعین مرتبط سازد و این مساله دست آن‌ها را برای انتخاب بازتر می‌گذارد. چرا که در این شرایط خانواده به افراد متخصص در هر حیطه  دسترسی دارد و می‌تواند روند درمان را از طریق درمانگران خبره‌تر پیش ببرد.

7-بازدهی بالاتر در درمان آنلاین

تجربه استفاده از خدمات درمان آنلاین در سال‌های اخیر برای خانواده‌ها و درمانگران و مشاهده عینی نتایج، بازدهی بالاتر درمان انلاین را نشان داده است. شاید یکی از دلایل اصلی این مساله مشارکت موثرتر خانواده و درمانگران در مسیر درمان است. در درمان آنلاین معمولا خانواده و درمانگر در طول هفته یک یا چندین بار تماس ویدئویی یا صوتی برقرار می‌کنند و از طریق این تماس تاثیر برنامه‌های درمانی بررسی می‌شود، نقاط ضعف اصلاح می‌شود و برنامه‌های درمانی آینده در اختیار خانواده قرار می‌گیرد. به همین دلیل مشارکت موثر خانواده در این روش بالاتر است و این مساله به خودی خود می‌تواند بازدهی درمان را بالاتر ببرد.

چرا درمان آنلاین؟

با توجه به همه مواردی که گفته شد و نیز تغییر اولویت‌های انسان امروزی، استفاده از درمان آنلاین روز  به روز رو به افزایش است. راحتی درمان آنلاین در کنار تاثیر بیشتر، خانواده‌ها را به استفاده از این سبک از خدمات درمانی ترغیب کرده است.

از طرفی درمانگران نیز به دلایل مختلفی به ارائه خدمات درمانی به صورت انلاین تمایل بیشتری پیدا کرده‌اند. از طریق درمان انلاین درمانگر نیازی به فضای فیزیکی برای پیشبرد درمان ندارد و برنامه‌های درمانی را به صورت مدون و ضبط شده به خانواده ارائه می‌دهد. همچنین به دلیل مشارکت بیشتر خانواده در مسیر درمان نسبت به درمان حضوری، نتایج سریعتر و ملموستری به دست می‌آید و این مساله انگیزه درمانگر را برای پیشبرد روند درمان بالاتر می‌برد. برای گفتار درمانی آنلاین بر روی این لینک کلیک نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره