تجربه پیشرفت نیلا

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای خلیلی ، خواستم گزارش پانزده جلسه گفتار درمانی نیلا رو با آقای برگی خدمتتون عرض کنم .

جناب آقای خلیلی خدا رو شاکرم که بزرگوارانی چون شما و آقای برگی رو بر سر راه ما قرار داد . واقعا آقای برگی در کارشون متخصص هستند و واقعا معجزه می کنند ، ما از وقتی با آقای برگی آشنا شدیم در واقع نیلا از این رو به اون رو شده و کاملا عوض شده ، یعنی همه ی مفاهیم رو پایه ای و با روش های خلاقانه یاد میدن و دیگه لازم نیست که یکی یکی ما همه چیز رو به کودک یاد بدیم ، یعنی اگر من از هشت ماه پیش با نیلا گفتار موازی صحبت کرده بودم ، نیلا الان روان صحبت می کرد و یعنی در عرض پانزده جلسه که ما با نیلا به صورت گفتار موازی صحبت می کنیم ، نیلا دیگه حرف های ما رو می فهمه و هر چی بگیم اگر شناخت داشته باشه کاملا دستورات ما رو اجرا می کنه ، من دغدغه ی دسته بندی داشتم و کاملا حل شده و به نیلا هر چی بدی دسته بندی می کنه مثل حیوان ، میوه ، لباس ، وسایل آشپز خانه و رنگ ها .

حتی وقتی میگم نیلا ، چند تا حیوان ، چند تا میوه و چند تا لباس بگو ، از حفظ از هر کدوم دو یا سه مورد نام می بره ، نیلا که فقط رنگ آبی بلد بود ، همه ی رنگ ها رو در عرض یک هفته یاد گرفت جز سیاه و قهوه ای ، کار بزرگ دیگه ای که آقای برگی انجام دادند این بود که نیلا همه چیز رو میکس شده می خورد و الان با روش های خلاقانه ای که ایشون پیشنهاد دادند ، دیگه غذاهاش از حالت میکس در اومده و بعضی از میوه ها رو با جویدن می خوره ، الان گفتار نیلا در حد چهار یا پنج کلمه شده ، حرف اضافه رو هم به صورت محدود در جمله ها به کار می بره ، به سوالاتی که از نیلا می پرسیم جواب میده و حتی مفاهیم زیر و رو و اول ، بعد و آخر رو نیلا خیلی خوب یاد گرفته .

من دوباره از شما و جناب آقای برگی بی نهایت تشکر می کنم . اگر امکان و شرایطش رو داشتم هفته ای سه روز به تالش می رفتم و حضوری هم کار می کردم اما چون شاغلم نمیشه برم ولی تا حالا چهار جلسه بردم و خیلی چیزها و روش ها رو از آقای برگی یاد گرفتم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره