تجربه پیشرفت نیلا

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای خلیلی . می خواستم گزارش گفتار درمانی نیلا ، جلسه بیست و پنجم رو با آقای برگی خدمتتون عرض کنم . نیلا رو شما در سه سال و پنج ماهگی غربال کردین و گفتین که یک سال تاخیر داره و ما بیست جلسه با خانم شریفی عزیز داشتیم که نیلا خیلی خوب پیشرفت کرد و الان هم که با آقای برگی تمرینات رو جلو میبریم .

نیلا در این مدت درک و شناختش خیلی خوب شده و آقای برگی هم خیلی راضی هستن ، نیلا سوالات این چیه ؟ این کیه ؟ و اینجا کجاست ؟ رو خیلی خوب جواب میده و حتی خودش هم هر جا میره می پرسه و الان هم ( چه جوری ) رو تمرین می کنیم ، به لطف آقای برگی ، نیلا دسته بندی ها رو به صورت انتزاعی بیان می کنه ، یعنی وقتی میگم نیلا من حیوون میگم تو میوه بگو ، خیلی خوب خودش بدون اشاره من میوه ها رو میگه ، با ضمایر آشنایی پیدا کرده و با مفهوم زمان هم تا حدودی آشنا شده ( دیروز ، فردا ، صبح و شب ) ، فصل ها رو تا حدودی یاد گرفته که زمستان و پاییز رو عالی بلده و تابستان و بهار رو هم تمرین می کنیم ، نیلا همه ی اشعار رو حفظه ، حدود بیست تا شعر رو بدون اینکه من یاد بدم ، از یک تا صد رو بدون کوچکترین اشتباهی می شماره ، تمامی اشکال هندسی رو بلده و رنگ های اصلی و فرعی رو بلده ، طول جمله هاش به صورت محدود چهار تا پنج کلمه هست ولی در خواندن تصاویر کتاب ، به شش کلمه هم می رسه و وضوح و تلفظ کلمه ها خیلی خوبه .

من از آقای برگی که در این مدت خیلی زحمت کشیدن تشکر می کنم ، واقعا کار بلد و مسلط هستند و همچنین از شما آقای خلیلی و همچنین خانم چگینی عزیز که وقت و بی وقت مزاحم میشم و من رو خیلی راهنمایی می کنن واقعا تشکر می کنم . حتی من که با دکتر روزبخش تماس تصویری داشتم وقتی نیلا رو برای دومین بار دیدن خیلی تعجب کردن و گفتن نیلا خیلی خیلی پیشرفت کرده ، حتی بازی های نیلا رو دیدن و کتاب خواندن نیلا رو و نیلا تصاویر رو میدید و تعریف می کرد و من سوال می پرسیدم نیلا خیلی خوب جواب می داد . من پرسیدم که خانم دکتر نیلا به هم سناش می رسه ؟ به من جواب دادن که الانش هم رسیده . خیلی پیشرفت کرده و نیلا فقط نقص توجه داره و داروی اتنتالین و هالوپریدول رو دادن که توجه و تمرکزش بهتر شده .

آقای خلیلی می دونم که در این مدت خیلی اذیتتون کردم ، واقعا ممنونم که هستین و به درد و دل های مادران نگران گوش میدین و راهنمایی می کنین . می دونم که شما دل بزرگی دارین ، ناراحت نمیشین و ما رو درک می کنین .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره