تجربه پیشرفت مهسا

با سلام و خسته نباشید به شما و تیم عالی تون ، من مامان مهسا پنج ساله هستم که در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ دخترم غربال شد . من به دلیل اینکه تاخیر داشت در صحبت کردن ، بیشتر کلمات رو حتی نمیتونست درست ادا کنه ، حتی اسمشونو بلد نبود و خیلی از هم سن و سال های خودش عقب بود مراجعه کردم که تو کارنامش گفتن دو سال از بقیه هم سن هاش عقبه و بهتره که کار درمانی و گفتار درمانی رو شروع کنیم .

اینکه کسی با دخترم بازی نمیکرد و چون زیادی اذیت میکرد هیچ کسی باهاش دوست نمیشد ، هرجا میرفتیم زیادی شلوغ میکرد ، کسی متوجه صحبت کردنش نمیشد ، خاله بازی ، اسم حیوانات ، میوه ها ، رنگ ها و … هیچکدوم رو یاد نداشت ، به گفته دور و بریام دخترم به فلانی رفته بود و مشکلی نبود و یک سال دیگه خوب میشد و من مادر از همه جا بی خبر و نگران منتظر خوب شدن بچم بودم . اصلا تا حالا بیش فعالی به گوشمم نخورده بود و نمی فهمیدم چی هست و واقعا برای خودم متاسفم و خودمو سرزنش میکنم که گوش به حرف بقیه می دادم ، حتی عذاب وجدان دارم که چرا زودتر دست به کار نشدم .

کار درمانی رو با خانم یونسی عزیزم شروع کردیم ، یه خانم بسیار مهربون و صبور که تمام سوالات من رو هر وقت که بهشون پیام دادم با حوصله جواب دادن ، حتی خارج از تایم . قبل از شروع کار درمانی دخترم اصلا نمیتونست قیچی دستش بگیره و یه کاغذ ببره ، رنگ ها ، شمردن و لی لی کردن رو اصلا بلد نبود و الان بعد از چهارده جلسه به خوبی یاد گرفته و میفهمه .

جناب آقای مناف عزیز گفتار درمانگر که با صبوری ، جدیت و سخت گیری به جایی که داشتن منو مجبور کردن که بهتر با مهسا جان کار کنم ، که خدا رو شکر نتیجه هم داد . خیلی از کلمات رو یاد گرفته بعد از یازده جلسه ، داستان تعریف میکنه ، کلمات رو واضح تر از قبل میگه ، اسم حیوانات ، میوه ها و خاله بازی رو یاد گرفته ، خیلی آروم تر شده و دیگه بیرون زیاد اذیت نمیکنه و من همه ی این ها رو مدیون شما ، آقای مناف عزیز و خانم یونسی عزیزم هستم . به امید روزی که گزارش ترخیص دخترم رو بنویسم . خدا قوت میگم به شما و تیم خفن تون 💛💛🌻🌻🌻🌻🌻🌻💛💛

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره