تجربه پیشرفت مانلی

سلام ، وقتتون بخیر و شادی

من مامان مانلی شریفی هستم دو سال و هشت ماهه از تهران و میخوام گزارش بیست جلسه کار درمانی مانلی رو بدم . مانلی وقتی غربال شد مشکل تاخیر کلام داشت که صد کلمه فقط داشت و اون کلمه ها رو هم مفهومشون رو اصلا نمیدونست ، دستور پذیری اصلا نداشت ، یک مقدار مشکل حسی داشت ، مشکل عدم تمرکز و توجه هم داشت ، درکش هم پایین بود و هوشیاری پایینی داشت که تشخیص آقای خلیلی شش ماه تاخیر بود و ما کار درمانی رو با خانم شریفی عزیز شروع کردیم . پیشرفت مانلی خیلی خوب بود خدا رو شکر و خانم شریفی هم خیلی از مانلی راضی بودن .

الان مانلی خدا رو شکر کلماتش خیلی زیاده به طوری که دیگه نمیدونم چند تا هستش و مفهوم همه رو هم میدونه ، اسم تقریبا تمام حیوانات رو بلده و صداهاشون رو ، وقتی اعضای بدنش رو میپرسم بهم نشون میده ، اسم و سنش رو یاد گرفته ، شش تا رنگ رو بلده ، تا عدد بیست میشمره ، مستقل بازی میکنه با اسباب بازی هاش ، صبر و تحملش زیاد شده ، به شدت به من وابسته بود که خدا رو شکر الان نیست ، خوابش خیلی خوب شده و غذاش خوب بود ولی بهتر شده و همه چیز رو تست میکنه ، جمله های دو کلمه ای داره ، مستقل تو پارک بازی میکنه و درخواست هاش رو با کلمه و بعضی وقت ها با جمله دو کلمه ای میگه ، دو حرف ربط (با) و (و) رو استفاده میکنه ،  هوشیاریش دیگه پایین نیست ، درکش خیلی بهتر شده و تقریبا الان به همسن هاش رسیده و در خیلی از موارد طبق سنش پیش رفته خدا رو شکر و خیلی پیشرفت های عالی دیگه که شاید الان تو ذهنم نباشه .

در آخر دلم میخواد از خانم شریفی عزیز و صبورم تشکر کنم که اگر ایشون نبودن ، من این راه رو ادامه نمیدادم ولی ایشون همیشه با مهربانی و صبوری من رو راهنمایی کردن .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره