تجربه پیشرفت علی

علی در سن سه سال و چهار ماهگی غربال شد و تاخیر در گفتار داشت . پسرم تا اون سن بیشتر از بیست کلمه نمیگفت که اون ها هم واضح نبودن‌ ، فعل نداشت و خیلی جیغ میکشید ، به من وابسته بود و با هیچکس جز من حرف نمیزد . الان ده جلسه از گفتار درمانی ( با سرکار خانم آرمین ) و کار درمانی ( با سرکار خانم خلیلی ) میگذره‌ .

کلمات علی بسیار زیاد شده و از همون جلسات اول ما تاثیرات رو دیدیم ، از افعال زیادی استفاده میکنه و حتی افعال منفی تا سه یا چهار جمله کوتاه متوالی داره ، شبا برام قصه میگه 😍 ، گاهی شعر هایی که میخونم رو سعی میکنه تکرار کنه و الان غریبه ها تا شصت درصد صحبت هاش رو متوجه میشن . در کار درمانی تشخیص کم کاری حس عمقی دادن که با ماساژ و انجام تمرین ها الان تعادل علی بهتر شده و کمتر زمین میخوره ، جفت پا عالی میپره ، با مشورت خانم خلیلی کلاس ژیمناستیک میبرم که علی خیلی خیلی دوست داره ، کار درمانی تاثیر بسیار شگفت انگیزی داره که واقعا در ابتدا متوجهش نبودیم ولی الان میبینیم چقدر میتونسته موثر باشه ، علی قبلا اصلا نمیتونست با خواهرش بازی کنه و الان تا دو سه ساعت هم در روز بازی میکنن بدون دعوا 🤩 و در حال حاضر چون خزانه لغات علی بیشتر شده ، تمرینات وضوح گفتار رو شروع کردیم و در کار درمانی روی بالا بردن تحمل کاری علی تمرکز شده .

هر شب خدا رو شکر میکنم بابت اینکه با گروه شما آشنا شدم . شما اولین تجربه من برای کار درمانی پسرم هستین و چه تجربه محشری🌷 از درمانگران عزیز و دلسوز بسیار سپاسگزارم ، ممنونم که به همراه توجه به کودک ، به احوالات مادر هم توجه میکنین و به من هم انگیزه و امید میدین 😊 به عنوان مادر سه تا کودک که واقعا احساس توی مخمصه بودن داشتم ، الان خیلی اوضاع بهتری دارم و هر روز دعاتون میکنم ، خدا به همه شما خیر و برکت دنیا و آخرت رو بده انشاالله 🌷🌷🌷 در ضمن ما به خاطر توصیه اکید درمانگران حدود پنج هفته هست که بازی با گوشی رو حدف کردیم و در هفته چهارم خاموشی کامل تلویزیون به سر میبریم 😅 خانم خلیلی دست گذاشتن روی خط قرمز من و گفتن که دیدن تلویزیون زیاد برای علی مثل سم هست و روی سرنوشتش اثر میذاره که من این تصمیم انتحاری رو گرفتم وگرنه هر روز به خودم میگم دیگه تلویزیون رو روشن میکنم خلاص شم 😂 البته واقعا اثرات بسیار مطلوبی دیدیم . علی از صبح نقاشی میکشه ، با خواهرش بازی میکنه و خلاصه همه مجبور شدیم همدیگه رو بدون تلویزیون سرگرم کنیم 😄

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره