تجربه پیشرفت سجاد

سلام وقت بخیر مادر سجاد سه سال و نه ماهه هستم که سه ماه پیش توسط شما غربالگری شد و فرمودین تاخیر در گفتار داره و یک سال از سنش عقبه .

الان هم گفتار درمانی انجام میدیم و هم کار درمانی که خیلی عاشق تمرینات کار درمانیه و با اشتیاق انجام میده و روی تمرکز و توجهش به همه چیز اثر زیادی داشته ، دست ورزیش هم خیلی خوب شده مثلا مداد رو درست دست میگیره ، خودش با قاشق غذا و حتی ماست میخوره ، قیچی دستش میگیره ، اطلاعاتش هم بهتر شده ، طبقه حیوانات و میوه ها رو می شناسه و تا حدودی رنگ ها رو ، جملات سه و چهار کلمه ای میگه و منظور خودش رو می فهمونه که واقعا نسبت به سه ماه پیش خیلی رشد داشته ، با بچه های همسن خودش هم بهتر ارتباط میگیره و دیگه اصلا سراغ گوشی و بازی نمیره که به جاش با اسباب بازی هاش بازی میکنه ، باهاشون حرف می زنه و حتی تولد براشون میگیره ، این وسط همش من نگرانم که وضوح کلماتش درست نشه ! ، دامنه لغاتش بیشتر شده و سعی میکنه بیشتر کلماتی که بهش میگم رو تکرار کنه ولی هنوز وضوحش خیلی پایینه و حدود یک ماهه که داریم روی بیان درست حرف ب و د کار میکنیم که به تنهایی درست میگه ولی توی کلمه خیر .

خیلی مقاومت میکنه و موقع تمرینات اذیت میکنه که نمی دونم طبیعیه و بهتر میشه ؟ چون الان بیشتر نگران شدم که میبینم بیشتر از د توی کلماتش استفاده میکنه 😔 ببخشید گزارش طولانی شد ، الان یازده جلسه از شروع گفتار درمانی میگذره ، واقعا نحوه کار و آموزش خانم گل محمدی و خانم فتحی عزیز عالیه ، بسیار دلسوزانه راهنمایی میکنن و نحوه تمرین کردن رو یاد میدن . خیلی خوشحالم با شما و تیم خوبتون توی این شرایط کرونا آشنا شدم و باز هم متشکرم 🙏🏻🌹

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره