تجربه پیشرفت سامیار

سلام وقت بخیر ، مامان سامیار هستم سه سال و هفت ماهه . غربال توسط شما در تاریخ ۹۹/۱۰/۱۰ انجام شد و شروع کلاس ها در تاریخ ۹۹/۱۰/۱۴ بود . گفتار درمانی با خانم بابایی چهل و سه جلسه داشتیم ، کار درمانی ابتدا با خانم پرچینی هفده جلسه داشتیم و در حال حاضر با خانم عبدخدا تا الان شانزده جلسه داشتیم . سامیار دو سال و پنج ماهه بود که کلاس هاش شروع شد .

در این سن فقط ده تا کلمه نامفهوم میگفت ، اشاره اصلا نداشت ، بیان خواسته هاش با گریه بود ، دست من رو می‌گرفت می‌برد سمت اون چیزی که می‌خواست حتی اونجا هم اشاره نمی‌کرد و با گریه میفهموند که چی میخواد ، اینم بگم که در شانزده ماه راه افتاد ، خیلی زیاد تلویزیون میدید و با موبایل بازی میکرد ، تا دو سال و پنج ماهگی پستونک می‌خورد و غذاش همه میکس شده بود .

بعد شروع کلاس های گفتار ، سریع اشاره رو یاد گرفت و کلماتش زیاد شد ، اما شروع کرد به اکو کردن . ما تمرینات رو با چالش های فراوان ادامه دادیم که کم کم درکش رفت بالا و مفهوم کلماتی که می‌گفت رو می‌فهمید ، البته این مرحله خیلی به سختی گذشت ( مرحله درک کلمات ) ، دستور پذیری اصلا نداشت ، اما الان دو و سه مرحله ای هم انجام میده ، الان جمله میگه و از حروف اضافه هم استفاده میکنه ، خواسته هاش رو بیان میکنه ، کلمات و جملات اطرافیان رو میشنوه و استفاده مفهومی میکنه و اکو خیلی خیلی کم شده . البته ما اواسط تمرین مشکل اضطرابی هم داشتیم و با آقای گلرو مطرح شد . الان درکش و سرعت پردازشش بالا رفته ، توجه و تمرکزش روی کارهای روزمره و حتی انجام تمرین ها خوب شده و مداد گرفتن بلد نبود اما الان خودش شکل آدمک ، در ، ساعت و… رو میکشه .

قیچی کردن ، دسته بندی رنگی و شکلی رو بلده ، رنگ ها رو که سریع یاد گرفت ، شمارش بلده ، حافظه دیداری و شنیداری خوب شده ، میپره ولی لی لی هنوز کار داره ، احساساتش رو راحت بیان میکنه ، حل مساله رو یاد گرفته ، رنگ کردنش خوب شده و انجام تمرین ها باهاش خیلی بهتر شده و همکاري بهتری میکنه . الان فقط مشکل عدم تحمل شکست هنوز هست که کمتر شده ولی هنوز داره و تو غذا و میوه خوردن که بچه کلا بد غذایی بود از اول و هنوز هم هست که چیزهای سفت رو به سختی میخوره و با تمرینات خانم عبدخدا خیلی بهتر شده ولی باز هم مثل بچه های دیگه که مقایسه میکنم قشنگ نمیجوه .

با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره