تجربه پیشرفت رایان

رایان چهار سال و چهار ماهه که پنج جلسه گفتار درمانی با خانم نظری و شش جلسه کار درمانی با آقای صاحبی داشت . رایان مشکوک به اوتیسم خفیف از طرف پزشک بود و تشخیص مشکل حسی از طرف شما داشت . رایان فقط مصدر بعضی فعل ها رو بلد بود ، جمله هم خیلی خیلی کم در حد دو کلمه ای بلد بود ، رنگ‌ ها ، اشکال و اعداد رو بلد بود ، دستور های کوتاه رو انجام میداد ، ولی توالی شنیداری نداشت ، صفت ها رو بلد نبود ، شغل ها رو نمیدونست ، حروف ربط رو نمیدونست ، کاربرد اشیا رو نمیدونست و … . توی این پنج جلسه انگار من دارم معجزه میبینم ، چقدر حیف که دیر شروع کردم ، چقدر حیف که روزها رو از دست دادم ولی دست از تلاش بر نمیدارم وقتی این همه تغییر رو میبینم .

من با سه جلسه که هر یک هفته یک بار بود با خانم نظری شروع کردم ولی وسط هفته رایان به تمرین ها مسلط می‌شد و من نمیخواستم که بدون نظر متخصص خودم به تمرین‌ها اضافه کنم و از اصول آموزشی خارج بشم ، برای همین از خانم نظری خواهش کردم که برای من دو جلسه در هفته وقت بذارن و ایشون با توجه به پیشرفت رایان و فیلم هایی که براشون میفرستادم گفتن امتحان میکنن و اگر تمرین های بیشتر ، بازدهی بهتری داشت دو جلسه در هفته رو ادامه میدن که در دو جلسه بعدی من و رایان نشون دادیم که خواستن توانستن است و سربلند شدیم .

الان رایان پنج تا فعل رو در دو زمان ، دو تا حرف ربط ، کاربرد خیلی از اشیا و صفت ها رو مسلط شده و توالی شنیداری پیشرفت خوبی داشته ، دستور های دو مرحله و حتی سه مرحله ای پیشرفت خوبی داشته و در مورد کار درمانی هم هر جلسه همه تمرین ها رو کامل و درست انجام میدیم ، شاید دو تا تمرین بوده که همون هفته اول نتونستیم خوب انجام بدیم ولی هفته دوم دیگه مسلط شده پسرم ، حتی در نوع غذا خوردن پسرم هم کار درمانی تاثیر داشته و مرغ رو که از دو سالگی لب نزده بود ، شروع کرده به خوردن و میتونم بگم میزان خوراکش هم بهتر شده .

من اصلا به پسرم فشار مضاعف نمیارم و شاید در روز ده دقیقه به صورت جدی تمرین کنیم و بقیش همش با بازی و خنده و شوخی تمرین میکنیم . خیلی انرژی از من میگیره و من یه دختر هجده ماهه هم دارم ولی با همه سختی ها دارم تلاش میکنم با راهنمایی های بسیار خوب خانم نظری و آقای صاحبی پسرم رو که موقع غربال شما سنش رو دو سال و نیم تشخیص دادین به همسن و سال‌هاش برسونم . خسته نباشید به شما و گروه خوبتون .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره