تجربه پیشرفت بهنیا

با سلام وقت شما بخیر . فرزندم بهنیا خسروی هجده ساله با تشخیص اختلال یادگیری مسائل شناختی و گفتاری سطح بالا و مشکلات حافظه در تاریخ ۱۱/۶ گفتار درمانی را با خانم مطهری نژاد و ۱۱/۷ کار درمانی را با خانم فتحی شروع کرد که تا کنون ده جلسه از گفتار درمانی و پنج جلسه از کار درمانی گذشته . پیش رفت بهنیا در انجام تمرینات مثل تمرینات حافظه ، دسته بندی ها ، مفاهیم درک جمله و تعریف داستان در بخش گفتار و تمرینات حافظه و تمرینات دیگری که مغزش را به چالش میکشید در بخش کار درمانی خوب بود .

و اما تغییری که من در امور روزمره دیدم این بود که بهنیا تمایلش به صحبت کردن بیشتر شده ، به این شکل که قبلاً وقتی در مورد مسئله ای یک جمله خبری مطرح میکردم که براش مهم نبود ، معمولا نظری نمی‌داد اما در حال حاضر بی تفاوت نیست و جمله ای را که شنیده به حالت تایید تکرار می کنه و معمولا یک جمله ی تاییدی مثل ( خیلی خوبه ) یا ( خوب کاری کردی ) هم اضافه می کنه و تغییر دیگر اینکه وقتی قانون تمرینی را براش توضیح میدم ، سریع متوجه میشه ( مثلا بهنیا اگر کلمه ای که میگم آخرش نقطه نداشت ، حرف دوم را حذف کن و اگر نقطه داشت ، حرف سوم را حذف کن و بعد کلمه را بگو ) ، خب درک سریع این قانون پیچیده ، در مورد بهنیایی که حتی قانون منچ را نمیتونستم بهش یاد بدم ، بسیار بسیار برای من خوشایند است .

تمرینات بسیار مفید است ، ممنون از شما و درمانگر های خوبتون . چشم انداز من روزی است که پسرم ماجرای یک سریال یا کارتون را از لحاظ شنیداری درک کنه و بتونه بیان کنه ، اینکه منظور معلمش یا یک گوینده ی تلویزیون از چند دقیقه صحبت چی بوده و متنی رو که میخونه درک کنه و گفتار و شناختش در مسائل ( اجتماعی و انتزاعی ) متناسب با سنش بشه ، به امید آن روز با کمک شما و تیم حرفه ای شما . خیلی خوشحالم که خداوند این سعادت را نصیب ما کرد و با پیج شما آشنا شدیم و بدون اینکه بخواهیم زمانی برای رفت و آمدهای سخت در تهران صرف کنیم ، بهترین کیفیت را داریم . برای شما و در مانگرهای دلسوزتون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره