تجربه پیشرفت الینا

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما آقای خلیلی امیدوارم که سالم و تندرست باشین . می خواستم گزارش عملکرد رو خدمتتون عرض کنم . من مادر الینا دو سال و چهل روزه هستم . الینا در تاریخ 1401/2/27 توسط خانم مومنی غربالگری شدن و حدود دو ماه و نیم هست با تیم خوب شما تمرین آنلاین دارم و خیلی سپاسگزارم از کار درمانگر سرکار خانم پیری با نه جلسه تمرین و گفتار درمانگر سرکار خانم صفرزاده با یازده جلسه .

مشکلات و شکایت اولیه من عدم توجه و تمرکز و آستانه تحمل خیلی پایین ، دستور پذیری صفر ، عدم همکاری در هر مورد ، نوک پنجه راه رفتن ، خیره شدن و به گوشه چشم چرخیدن ، سطح درک و شناخت و مهارت های حرکتی خیلی ضعیف ، روشن خاموش کردن خیلی زیاد چراغ ها و حرکات کلیشه ای و تکراری ، ارتباط اجتماعی ضعیف ، عدم توجه به اشاره و همینطور وابستگی خیلی شدید به تلویزیون و موبایل داشت و هرگز بدون دیدن اینها غذا نمیخورد . البته فقر محیطی شدید و قرنطینه به خاطر کرونا بود و مشکلات حسی خیلی زیاد بود که در این مدت کوتاه به لطف خدا و با تمرین درمانگرای عزیز پیشرفت و تغییرات زیادی داشته . جا داره در همین ابتدا از زحمات و دلسوزی های فراوانی که داشتند تشکر و قدردانی ویژه داشته باشم . الینا تغیرات قابل ملاحظه ای داشته ، توجه و تمرکزش بهتر شده ، مهارت حرکتی ، بازی با توپ ، توپ شوت کردن و سطح تحملش در بازی های اشتراکی بهبود پیدا کرده ، ارتباط چشمی خیلی بهتر شده و توی پارک به بچه ها نگاه میکنه ، درک و شناختش بهتر شده ولی دستور پذیری بنا به نظرات درمانگران نیاز به کار زیاد تری داره .

الان برای درخواست هاش از اشاره استفاده میکنه و هماهنگی چشم و دست و پا عالی هست ، صدای سه تا حیوون رو درمیاره و بابا و ماما میگه ، با تمرینات با دقتی که این دو عزیز میدادن مشکلات حسی الینا بهتر شده ، خاک بازی و گل بازی میکنه ، همه حیوانات هوش چین رو خودش سرجاش میذاره با تشابه تصویر ، درک فعل بده ، بگیر ، بشین ، دست بزن و برو رو پیدا کرده ، فوت کردن یاد گرفته و با نی شیر موز میخوره ، تا حدودی اجازه شانه کردن مو و مسواک کردن و ناخن گرفتن رو میده چون خیلی گریه میکرد و نمیذاشت ، چند مورد اعضای بدنش رو یاد گرفته و نشون میده ، مهارت حرکتی بزرگ از پله بالا و پایین رفتن ، ترامپولین و پریدن رو کامل و عالی انجام میده بدون کمک ، مهارت بزن قدش ، بای بای کردن ، پاره کردن کاغذ و کندن استیکر از دیوار رو خودش انجام میده ، الینا تقلید حرکتی انجام میده ، با من جارو میکشه و شیشه پاک میکنه ، مالکیت وسایل من و پدرش رو تا حدودی یاد گرفته ، دسته بندی خوراکی از غیره رو کاملا صحیح انجام میده ، منبع صدا رو پیدا میکنه و بازی قایم موشک و گل یا پوچ رو خیلی با نمک بلد هست ، دنباله گیری بیناییش قویتر شده و خودش با لیزر نور میندازه و دنبال میکنه .

خانم پیری عزیز و خانم صفرزاده عزیز با مهارت زیادی و با دقت تمرین های الینا رو هر هفته نگاه میکنن و بهم روحیه میدن و انگیزه تلاش برای تمرینات . با بازخورد این دو عزیز تمرینات الینا رو به بهبود هست و در مرحله شناخت حیوانات و میوه ها هستیم که چند مورد رو یاد گرفته . امیدوارم تمام خوبی ها نصیب این دو عزیز بشه با تشکر از شما و تیم خوبتون 🙏🙏🙏

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره