تجربه پیشرفت آیسان

با سلام و‌ درود ، من مادر آیسان پاکطین شش و نیم ساله هستم . در حال حاضر موقتا در شهر استانبول زندگی میکنیم . تاریخ سیزدهم فوریه همین سال جاری با آقای خلیلی جلسه غربال انجام شد و تشخیص اوتیسم درجه سوم را گذاشتن .

در آن زمان آیسان کلامش در حد صفر بود و به جز داد و فریاد اصلا آوا هم نداشت ، شدیدا بی قرار بود ، پرخاشگری های دوامدار داشت ، خوابش کاملا نامنظم بود ، حالت دو قطبی هم داشت که یک بار در جریان گریه شروع میکرد به خندیدن و دوباره چند ثانیه بعد گریه را ادامه میداد ، کلیشه های بسیار زیاد داشت ، خود زنی های شدید داشت ، آسیب زدن به سر و صورتش به حدی بود که بعضا باعث زخم ها در چانه اش میشد ، دستور پذیری هم در حد صفر و کلا در دنیای دیگری زندگی میکرد .

چند روز بعد از غربالگری کارنامه آماده شد و خوشبختانه آقای محترم امینی برای کار درمانی و خانم محترم طهماسبی عزیز برای گفتار درمانی آیسان جان تعیین گردیدن . فعلا هشت جلسه را با ایشان گذراندیم که ایشان درمانگر بودن و من هم تطبیق کننده تمرینات بودم که در کل تلاش های زیادی کردیم . بعد از حدود هفت جلسه در آیسان شاهد تغییرات زیادی شدم ، خوابش کاملا منظم شده ، کلیشه هایش به حداقل رسیده یعنی هفتاد درصد کلیشه ها از بین رفته ، خود زنی هایش هم نود درصد بهبود پیدا کرده ، آیسان تبدیل شده به یک کودک آرام و خوشحال ، سر و صدا هایش هشتاد درصد کم شده و تا حدی درکش از محیط و‌ دستور پذیریش هم در حال بهتر شدن هست و همچنان قابل ذکر هست که بعد از جلسه هفتم آوا پیدا کرده و فکر میکنم بعضا تلاش میکند حرف بزند .

بعد از حدودا چهار سال ، در خانه من آرامش و امید دوباره برگشته و این آرامش و امید را از خدمات تیم خانه رشد و درمانگران محترم آیسان جان میدانم که آقای امینی که همیشه خیلی مهربان هستن و همیشه روحیه و‌ امید میدن و خانم طهماسبی عزیز که خیلی مهربان هستن و همیشه حرف هایم را به توجه خاص شنیدن و پاسخ دادن . هر دو درمانگر محترم بنا بر همان تخصص رشته خودشان همیشه تمام تمرینات هفته ای آیسان جان را مطابق به شرایط آیسان تعیین کردن و ما تا الان نتیجه بسیار خوبی گرفتیم .

من از خانه رشد و‌ تیم متخصص و‌ موفقشان قلبا تشکر میکنم و خدا قوت 💐🙏🏻

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره