تجربه پیشرفت آرام

با سلام و احترام خدمت شما ، گزارش آرام مردخنجری رو خدمتتون عرض میکنم .
دو سال و ده ماهه ، آغاز درمان با تیم خانه رشد در ۱۴۰۰/۱۲/۲ در دو سال و پنج ماهگی با مشکل زمینه ای میکروسفالی ، اختلال شدید حسی و تاخیر کلام . هجده جلسه کار درمانی با خانم همتیان و شانزده جلسه گفتار درمانی که ده جلسه اخیر با خانم مرادیان بود رو داشتیم .

در این مدت بی قراری ها به طور نسبی و ترس از محیط به طور چشمگیر کاهش پیدا کرده ، بهبود نسبی در اجتناب از تماس های پوستی ، پیشرفت عمده در بالا رفتن درک و توجه داشته ، به مرحله ای رسیده که کاملا تمایل به بازی کردن ( تمرینات کار درمانی ) پیدا کرده و خودش درخواست بازی میکنه ، بالا رفتن آستانه تحمل ، درک نوبت گیری که ( از نمره یک از ده به پنج از ده رسیده ) ، قانون بازی را درک میکنه ، توانایی تکرار یک الگو را داره ، درک و ثبیت پنج رنگ ، توانایی پریدن کنترل شده ، مهارت حرکتی ظریف از بسیار ضعیف به مرحله نخ کردن مهره و استفاده حدودی از قیچی رسیده ، از ضعف شدید در دستور پذیری یک مرحله ای و حافظه یک آیتمی به دستور پذیری دو مرحله ای و حافظه دو آیتمی رسیدیم ، در صحبت کردن از صرفا اکو کردن و نیاز به الگودهی به مرحله به کار گیری کلمات به صورت خود جوش و اخیرا به جملات دو کلمه ای رسیده ، درک مفاهیم صفت های متضاد ، درک من ، افزایش چشمگیر دایره لغات و افعال و اصلاح شدن بسیاری از اشتباهات تلفظی .

سپاس و تشکر ویژه از خانم همتیان بابت دقت در طراحی تمرینات ، همراهی و تعهد در مسیر درمان و صبر و حوصله فراوان در توضیح و پاسخگویی به سوالات . همینطور سپاس فراوان از خانم مرادیان بابت صرف وقت و انرژی برای طراحی تمرینات اختصاصی و کاربردی و متناسب سازی تمرینات با شرایط روانی و توانایی های آرام .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره